"Tarkuseallikas voolab läbi raamatute" - Kreeka vanasõna
Events > 2022 > veebruar > Tarmo Vahteri raamatuesitlus "Võitlus tuleviku pärast. 1933-1936: Pätsi aja rääkimata lood"

Üritusest:

Postitas: Kose Raamatukogu

See raamat jutustab elust Eestis aastatel 1933-1936. See on aeg, mis muudab Eesti Vabariigi saatust ja eesti elu. Sellest raamatust saab lugeda inimestest, kellest saavad kangelased või kes annavad eesti kodule ja külale uue näo.
– Noor kodumajandusõpetaja Salme Masso õpetab eestlasi süüa tegema ja kodu puhtana hoidma ning vangivalvur Kristjan Palusalust saab üleöö rahvuskangelane.
– Kindral Johan Laidoner üritab luua Eestile tugevat riigikaitset ning Jaan Tõnisson kaitseb demokraatiat, aga mässib end lootusetult võlgadesse.
– Betti Alver hakkab kirjutama luuletusi, mis jõuavad eesti luule kullafondi ja ooperilaulja Miliza Korjus saab esimese eestlasena Hollywoodis filmistaariks.
– Arhitektuuri lõpueksamil läbi kukkunud Olev Siinmaa projekti põhjal valmib Pärnus meeste paradiisi kohale luksuslik rannahotell.
– Konstantin Päts ravib haiget rahvast ja Artur Sirk kavandab Pätsi röövi tema salajase südamedaami juurest.
– Lisaks palju teisi lugusid koos kokku rohkem kui 300 illustratsiooni – foto, pildi ja dokumendiga – millest enamus näeb pärast Pätsi aega esmakordselt päevavalgust.
– See raamat annab Pätsi ajale nii sõnas kui pildis värvid tagasi.
– Eesti Ekspressi ajakirjanik Tarmo Vahter on avaldanud menuraamatud “Vaba riigi tulek. 1991. Kuus otsustavat kuud” (2011) ja ““Karuks istus vangitornis…” 1980 – aasta, mis raputas Eestit” (2015).